NFL FOOTBALL
6 p.m.
ESPN & NFL — Pro Football Hall of Fame Enshrinement Ceremony, at Canton, Ohio

TV Sports Schedule

Saturday, Aug. 4
AUTO RACING
9 a.m.
NBCSN — NASCAR, Monster Energy Cup Series, GoBowling at The Glen, practice, at Watkins Glen, N.Y.

10:30 a.m.
NBCSN — NASCAR, Xfinity Series, Zippo 200, qualifying, at Watkins Glen, N.Y.

12 p.m.
NBCSN — NASCAR, Monster Energy Cup Series, GoBowling at The Glen, final practice, at Watkins Glen, N.Y.

1:30 p.m.
NBC — NASCAR, Xfinity Series, Zippo 200, at Watkins Glen, N.Y.

5:30 p.m.
NBCSN — NASCAR, Monster Energy Cup Series, GoBowling at The Glen, qualifying, at Watkins Glen, N.Y.

BASEBALL
7 p.m.
ESPN2 — Senior League World Series, championship game, at Easley, S.C.

BOXING
4:30 p.m.
FS2 — Premier Champions, Marcus Browne vs. Lenin Castillo, light heavyweights, at Uniondale, N.Y.

6:30 p.m.
FOX — Premier Champions, Devon Alexander vs. Andre Berto, welterweights; Peter Quillin vs. J'Leon Love, super middleweights, at Uniondale, N.Y.

9 p.m.
HBO — Sergey Kovalev vs. Eleider Alvarez, for Kovalev's WBO light heavyweight title; Dmitry Bivol vs. Isaac Chilemba, for Bivol's WBA light heavyweight title, at Atlantic City, N.J.

DRAG RACING
9 p.m.
FS1 — NHRA, Northwest Nationals, qualifying, at Seattle (same-day tape)

GOLF
6 a.m.
GOLF — Ricoh Women's British Open, third round, at Lytham, England

11 a.m.
GOLF — PGA Tour & WGC, Bridgestone Invitational, third round, at Akron, Ohio

10 a.m.
NBC — Ricoh Women's British Open, third round, at Lytham, England

1 p.m.
CBS — PGA Tour & WGC, Bridgestone Invitational, third round, at Akron, Ohio
GOLF — European PGA Tour, Fiji International, third round, at Natadola, Fiji (same-day tape)

3 p.m.
GOLF — Champions Tour, 3M Championship, second round, at Blaine, Minn.

5 p.m.
GOLF — PGA Tour, Barracuda Championship, third round, at Reno, Nev.

HORSE RACING
1:30 p.m.
FS2 — Saratoga Live, Longines Test Stakes, at Saratoga Springs, N.Y.

4 p.m.
NBCSN — Breeders' Cup Challenge Series, Whitney Stakes, at Saratoga Springs, N.Y.

MLB BASEBALL
2 p.m.
FS1 — N.Y. Yankees at Boston

6 p.m.
FS1 — L.A. Angels at Cleveland

MIXED MARTIAL ARTS
7 p.m.
FX - UFC 227, prelims, at Los Angeles 

NFL FOOTBALL
6 p.m.
ESPN & NFL — Pro Football Hall of Fame Enshrinement Ceremony, at Canton, Ohio 

SOCCER
1 p.m.
ESPN — International Champions Cup, Internazionale vs. Olympique Lyonnais, at Lecce, Italy

3 p.m.
ESPN — MLS, Toronto at Atlanta United

5 p.m.
ESPN2 — International Champions Cup, Real Madrid vs. Juventus, at Landover, Md.

7 p.m.
ESPNEWS — International Champions Cup, AC Milan vs. Barcelona, at Santa Clara, Calif.

9 p.m.
FS2 — Liga MX, Primera Division, Monterrey vs. Queretaro

SOFTBALL
3 p.m.
ESPNEWS — Junior League World Series, championship game, at Kirkland, Wash.

TENNIS
3 p.m.
ESPN2 — WTA Tour & U.S. Open Series, Mubadala Silicon Valley Classic, first semifinal, at San Jose, Calif.

9 p.m.
ESPN2 — WTA Tour & U.S. Open Series, Mubadala Silicon Valley Classic, second semifinal, at San Jose, Calif.

WNBA BASKETBALL
2 p.m.
NBA — Indiana at New York